Przedszkole nr 185 „Baśniowy Zakątek” jest przedszkolem publicznym.
Czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6.00 do 17.00.

W „Baśniowym Zakątku” dzieci bawią się i odkrywają świat w pięciu grupach, w zależności od wieku, a nazwy nawiązują do czytelniczego świata: „Bajkoludki”, „Opowiastki”, „Pocztajki”, „Wierszaki” oraz „Bajarze”. Uczęszcza do nas 125 dzieci w wieku 3-6 lat. Każda grupa posiada kolorową i wyposażoną w dostosowane do wieku i potrzeb rozwojowych dzieci zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Każda sala wyposażona jest w łazienkę dostosowaną do wieku naszych dzieci, dzięki czemu kształtujemy samodzielność oraz nawyki higieniczne w obrębie naszych sal.

W każdej sali znajdują się stałe kąciki tematyczne:

- matematyczny , gdzie ćwiczymy liczenie, kształty, wielkości, miary, kolory,

- przyrodniczy , który pozwala nam lepiej zrozumieć następstwo pór roku oraz wykonywać przeróżne doświadczenia i eksperymenty,

- muzyczny , w którym mamy możliwość poznać nowe instrumenty muzyczne, grać na już znanych jak i nieznanych dotąd instrumentach oraz tworzyć własne instrumenty,

- sportowy, gdzie rozwijamy swoją sprawność fizyczną,

- plastyczny , w którym możemy tworzyć różnorodne dzieła artystyczne

- zabaw, który rozwija naszą kreatywność oraz daje możliwość wyboru swobodnej zabawy

Ponadto pojawiają się również kąciki tematyczne w zależności od omawianej tematyki,

- badawczy, w którym odkrywamy świat wielozmysłowo

W naszej placówce dysponujemy również salą do prowadzenia zajęć gimnastycznych, salą kinową oraz pokojem do zajęć indywidualnych m.in. logopedycznych.

Przedszkole posiada własną kuchnię, a przedszkolaki otrzymują trzy zdrowe, pełnowartościowe posiłki, a także domowe kompoty, soki i herbatki oraz wodę w dowolnej ilości.

Nasz budynek otacza ogród przedszkolny, który służy nam do kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu. Ogród został poddany renowacji, posiadamy nowoczesne sprzęty, boisko sportowe, piaskownice, które wspomagają nasz wszechstronny rozwój. Dla bezpieczeństwa naszych dzieci teren przedszkola został ogrodzony, dzięki czemu nasze zabawy mogą być bezpieczne pod okiem naszych Pań