„BAJKOLUDKI”

3-latki

Grupa „BAJKOLUDKI” to dzieci 3-letnie. Pracują w niej Panie: mgr Monika Zajkiewicz oraz mgr Sara Rajewska.

Nauczycielki wspierają Panie Beata Budych i Magdalena Kaczmarek.

BAJKOLUDKI
to wesoła, roześmiana grupa dzieci, które chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą w różnych zajęciach i zabawach rozwijając kreatywność. Bardzo lubią śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Uwielbiają zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Grupa jest bardzo zgrana, miła i koleżeńska. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Przestrzegają ustalonych zasad. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając bajek i muzyki relaksacyjnej.

„OPOWIASTKI”
4- latki

Do grupy „OPOWIASTKI” uczęszczają dzieci 3-4 letnie. Z dziećmi pracują Panie nauczycielki: mgr Dorota Ruszkowska-Stopa oraz mgr Małgorzata Sobańska. Nauczycielkom pomaga Pani Anna Tomczak.

OPOWIASTKI dobrze znają siebie nawzajem, panie i przedszkole. Dużo czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której zdobywamy wiele nowych i ciekawych informacji. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różnorodne formy aktywności: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną, ruchową i zdrowotną. Dzień w przedszkolu zaczynamy i kończymy z uśmiechem i radością na twarzach. Nasz czas zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą kreatywność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem. Uwielbiamy słuchać muzyki i bajek, ciekawią nas różnorodne historie. Chętnie opowiadamy o naszych doświadczeniach i przeżyciach. Uwielbiamy zabawy taneczne i ruchowe. Jesteśmy empatyczni, wrażliwi i tolerancyjni.

„WIERSZAKI”
4-5 latki

„WIERSZAKI” to grupa dzieci 4-5 letnich. W grupie pracują dwie nauczycielki:  mgr Magdalena Gierak-Pysklak i mgr Agata Wojdak. Pomocą nauczyciela w tej grupie jest Pani Magdalena Górecka.

WIERSZAKI = energia i naturalna radość, to motor napędowy podczas przedszkolnych atrakcji: gimnastyki, prac plastycznych, rysowania, lepienia z plasteliny, zabaw w ogrodzie przedszkolnym, w którym Wierszaki uwielbiają spędzać czas. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu. W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy. Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz gry zespołowe. Zabawy sensoryczne i kreatywne to ulubione zajęcia Wierszaków. To grupa dzieci z wielką wyobraźnią, głową kreatywnych pomysłów i odwagą.

Tutaj każde dziecko jest częścią całości, pełnej wrażliwości i empatii.

„POCZYTAJKI”
4-5-6 latki

Grupa  „POCZYTAJKI” to dzieci 4-5-6 letnie. W grupie pracują nauczycielki: mgr Monika Gniatkowska i mgr Ewa Pierzchała. Wsparciem dla nauczycieli jest Pani Beata Sala.

„POCZYTAJKI” są ciekawe świata i interesują się  wszystkim co je otacza. To grupa, która lubi spędzać czas na różnorodnych aktywnościach, zarówno w sali, jak i na świeżym powietrzu. Chętnie wybierają gry planszowe, zabawy ruchowe, muzyczne oraz plastyczne. Dzieci cechuje wrażliwość na otaczający świat i drugiego człowieka oraz rozwaga w działaniach. Otwarte są na nowe działania i propozycje zabaw, dzięki czemu zdobywają wiedzę i umiejętności przydatne w kolejnych etapach edukacji.

Poczytajki to zgrana grupa, ale każdy chłopiec i dziewczynka  jest wyjątkowy i radosny. Każdy dzień spędzony razem przynosi coś nowego: odkrywają kolejne tajemnice przyrody, bliskiego i dalszego otoczenia. Tworzą niesamowite konstrukcje z różnorodnych klocków, prace plastyczne na miarę wielkich artystów oraz nowe zabawy w ogrodzie lub w sali. Tutaj dzień mija na edukacji przez zabawę połączoną z uśmiechem i życzliwością.

„BAJARZE”
  5-6 latki

Grupa ,,BAJARZE" to grupa 5-6 latków. Z dziećmi pracuje mgr Ilona Dzikowska oraz mgr Izabela Nowacka. Co dzień towarzyszy im Pani Małgorzata Straszewska.

„BAJARZE” to radosne i ciekawe świata dzieciaki. Dzieci są zgraną grupą, w której każdy czuje się ważny i potrzebny. Lubią odkrywać świat poprzez oglądanie książek czy albumów, ale najbardziej poprzez praktyczne działanie: spacery, wycieczki, spotkania z ekspertami, doświadczenia.

Chłopcy uwielbiają zabawy konstrukcyjne, tworzą wspaniałe budowle przestrzenne. Dziewczynki uwielbiają malować, ich  prace są staranne, pomysłowe i barwne. Chętnie uczestniczą we wszystkich działaniach proponowanych przez panie, uwielbiają tańczyć i grać na instrumentach. Równie chętnie spędzają  czas na świeżym powietrzu. Chłopcy grają w piłkę i szachy, dziewczynki ćwiczą sprawność fizyczną.

W czasie pobytu w przedszkolu dużo ze sobą rozmawiają, dyskutują, wymieniają spostrzeżenia, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W grupie Bajarzy czas płynie szybko, ale radośnie i aktywnie.